Winamp
Teraz na antenie Radia CCM:
  • W Dobrą Stronę Od 15:00 do 17:00
  • Dziki ShowOd 17:00 do 19:00
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

01.09.2016Lekkoatleci z Rudy Śląskiej, czas na zmiany!

 
Boisko do konkurencji rzutowych, sześciotorowa bieżnia, skocznie, rzutnie, oświetlenie, trybuny i zaplecze – tak będzie wyglądał stadion lekkoatletyczny w Rudzie Śląskiej. Dzięki decyzji Rady Miasta będzie można rozpocząć procedurę przetargową na drugi etap inwestycji. W najbliższym czasie rozstrzygnięty zostanie przetarg na pierwszy etap. Całkowity koszt  przebudowy to 12 mln zł.
 
Stadion lekkoatletyczny powstać ma terenie dzisiejszego boisko przy ul. Czarnoleśnej w Rudzie Śląskiej. Wykonawca pierwszego etapu inwestycji będzie miał 8 miesięcy na wszystkie prace. Zaczną się one od rozbiórki istniejącego obiektu. Później ruszy budowa nowego stadionu. 
W ramach inwestycji wykonane zostanie boisko lekkoatletyczne z trawy naturalnej o wymiarach 72,7 m x 100 m, które umożliwi trening konkurencji rzutowych /rzut młotem, oszczepem, dyskiem/. Wokół boiska powstanie sześciotorowa 400-metrowa bieżnia z nawierzchni poliuretanowej. Na prostej bieżnia posiadać będzie 8 torów, co pozwoli na rozgrywanie zawodów na dystansie 100 m oraz 110 m przez płotki. Dodatkowo wybudowany zostanie rów z wodą do biegów z przeszkodami.
Stadion wyposażony będzie także w skocznie do: skoku w dal, trójskoku, skoku wzwyż i o tyczce. Powstaną także rzutnie do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem i młotem z klatką zabezpieczającą, a także dwie rzutnie do rzutu oszczepem. Wykonane zostanie też odwodnienie terenu oraz kanalizacja deszczowa. Prowadzone będą również prace związane z budową instalacji elektrycznej pod płytą boiska, gdzie położonych zostanie ponad 2 km kabli elektrycznych. Posłużą one do zasilenia instalacji nawadniającej boiska, a także oświetlenia, które będzie realizowane w drugim etapie inwestycji.
 
Źródło:  Na podstawie komunikatu UM w Rudzie Śląskiej 
 
 
źródło: UM w Rudzie Śląskiej 

Komentarze (0):

Jeszcze nikt nie skomentował tego tematu. Bądź pierwszy.
Twój nick: Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu