Winamp
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

26.04.2016Polska Grupa Górnicza na ratunek górnictwu

Jest porozumienie w sprawie powołania Polskiej Grupy Górniczej. Biznesplan dla nowej spółki przewiduje doprowadzenie do jej rentowności w ciągu dwóch lat. Grupa przejmie 11 kopalń i 4 inne zakłady Kompanii Węglowej. Będą łączone tak, aby powstało 5 kopalń, w których łatwiej będzie wprowadzać program inwestycyjny. Według obecnej w Katowicach premier Beaty Szydło, jest szansa na bardzo pozytywną zmianę.

Plik dźwiękowy: A_S_szydl.mp3
 

Stronami porozumienia, oprócz zarządu Kompanii Węglowej, inwestorów i banków są związki zawodowe. Ich przedstawiciele już wcześniej zapowiadali, co teraz powinno nastąpić.

Plik dźwiękowy: A_S_zwiazk.mp3

A zarząd Grupy zapowiada, że do roboty zabierze się już w piątek po północy. Trzeba podpisać masę dokumentów i przede wszystkim przenieść majątek z Kompanii Węglowej do PGG. Prezes Tomasz Rogala.

Plik dźwiękowy: A_S_rogal(1).mp3

Podpisanie porozumienia zmierzającego do powołania Polskiej Grupy Górniczej nazwano "historycznym". Inwestorzy dają dwa i pół miliarda, banki zamieniają długi na obligacje. 30 tysięcy górników i ich rodzin może spokojniej spać, choć zawieszono im niektóre świadczenia. 

źródło: premier.gov.pl

 

Komentarze (0):

Jeszcze nikt nie skomentował tego tematu. Bądź pierwszy.
Twój nick: Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu