Winamp
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

08.08.2016Poczuć dźwięk - park sensoryczny w Gliwicach

Teren przy gliwickiej Radiostacji zamieni sie w park sensoryczny. Utworzy go dziesięć urządzeń akustycznych umożliwiających odwiedzającym odczuwanie fal dźwiękowych za pomocą między innymi dotyku. Ksylofon, organy rurowe, anteny paraboliczne, gongi, armata powietrzna, – to tylko niektóre z urządzeń, które pojawią się przy Radiostacji, wzdłuż ul. Lublinieckiej. Przetarg na wykonawcę zostanie ogłoszony jeszcze w sierpniu.

Park sensoryczny przy Radiostacji będzie się składał z 10 interaktywnych urządzeń, w większości mechanicznych. Dzięki nim mieszkańcy Gliwic, jak i licznie odwiedzający teren Radiostacji turyści, będą mogli skorzystać z nowej atrakcji i doświadczyć fal dźwiękowych za pośrednictwem dotyku. W parku sensorycznym dźwięk będzie można nie tylko zobaczyć, ale też go dotknąć. Urządzenia, które się tam pojawią, będą popularyzować zjawiska naukowe i nawiązywać do funkcji Radiostacji, która w przeszłości emitowała sygnał dźwiękowy Inwestycja będzie pełniła funkcję parkową, teren zostanie oświetlony, pojawią się alejki, klomby, ławki i meble miejskie, czyli siedziska wyposażone w kody umożliwiające odczytanie informacji na temat poszczególnych urządzeń – wyjaśnia Mariusz Kopeć, rzecznik prasowy Śląskiej Sieci Metropolitalnej, menadżera projektu.

Wszystkie urządzenia będą dostępne dla osób niepełnosprawnych. Z nowej atrakcji będzie można korzystać przez cały rok. Menedżer projektu uzyskał już zgodę konserwatora zabytków na realizację inwestycji i obecnie czeka na pozwolenie na budowę.

żródło: Biuro Prasowe UM w Gliwicach

Komentarze (0):

Jeszcze nikt nie skomentował tego tematu. Bądź pierwszy.
Twój nick: Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu