Winamp
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

04.04.2016Nie będzie ordynacji kobiet

Zabrakło 8 głosów, by synod Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego dopuścił kobiety do urzędu duchownego. Wczoraj zakończył się synod, w czasie którego głosowano nad zmianą prawa kościelnego. Pierwszy raz w historii, za ordynacją kobiet na księży opowiedziała się większość członków synodu kościoła Ewangelickiego w Polsce. Zgodnie z procedurą do uchwalenia takich zmian potrzeba 2/3 głosów.

Dyskusja na temat ordynacji kobiet w kościele Ewangelicko-Augsburskim, toczy się z przerwami od ponad 70 lat. W 1963 roku umożliwiono absolwentkom teologii wprowadzenie w urząd nauczania kościelnego, dzięki czemu katechetki mogły, odprawiać nabożeństwa i zajmować się pracą duszpasterską w parafiach. 17 lat temu kobietom w k
ościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce umożliwiono pełnienie posługi diakona. Mogą podejmować pracę charytatywną, ewangelizacyjno-misyjną oraz pomocniczą służbę Słowa Bożego (m.in. prowadzenie nabożeństw, ślubów i pogrzebów, sprawowanie Sakramentu Chrztu Św., pomoc przy dystrybucji Komunii Św.), nie mają jednak możliwości samodzielnego prowadzenia parafii oraz sprawowania Sakramentu Komunii Św.


 

Źródło: Luteranie.pl

Komentarze (0):

Jeszcze nikt nie skomentował tego tematu. Bądź pierwszy.
Twój nick: Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu