Winamp
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

05.07.2016Akcja przeciw "dopalaczom"

Katowiccy policjanci z wydziału antynarkotykowego w ramach ogólnopolskiej akcji przejęli kolejne dopalacze. W czterech sklepach na terenie miasta znaleziono ponad 1500 opakowań tych środków, których czarnorynkowa wartość szacowana jest na blisko 50 tys. złotych. W wyniku realizacji przeprowadzonej wspólnie z Państwową Inspekcją Sanitarną zatrzymano dziesięć osób. Zabezpieczone przez służby „dopalacze” będą teraz badane przez biegłych.
 
Akcja policjantów i pracowników sanepidu była zsynchronizowana. W tym samym czasie, do czterech sklepów na terenie Katowic wkroczyli funkcjonariusze. W wyniku działań znaleziono i zabezpieczono ponad 1500 opakowań z dopalaczami. Ich wartość  szacowana jest na blisko 50 tys. złotych. Podczas akcji zatrzymano dziesięć osób. Zabezpieczone dopalacze trafią do laboratorium. W sprawie ujawnionych i zabezpieczonych substancji, dla ostatecznej kwalifikacji kluczowa będzie opinia biegłych, wskazująca skład zabezpieczonych środków
 
Państwowa Inspekcja Sanitarna wydała decyzję o natychmiastowym zaprzestaniu prowadzenia działalności handlowej przez skontrolowane sklepy.
 
Stróże prawa zabezpieczyli również ponad 20 tys. złotych pochodzących najprawdopodobniej z handlu dopalaczami.

Komentarze (0):

Jeszcze nikt nie skomentował tego tematu. Bądź pierwszy.
Twój nick: Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu